Pytania i odpowiedzi

Jak możemy zarezerwować termin?
Rezerwacja terminu jest równoznaczna z wpłatą zadatku w wysokości ~20% ceny usługi.

Jakim aparatem Pan fotografuje?
Używam dwóch lustrzanek pełnoklatkowych – Canon 5D mkIII i Canon 5D mkIV. Z pełną listą sprzętu możecie sią zapoznać pod tym linkiem.

 Ile czasu może Pan nam poświecić podczas pleneru?
Na plener (artystyczny 3-5H, 1-3 lokalizacji) umawiam się zwykle w godzinach 15 – 16 na miejscu i  zdjęcia trwają do zmroku, (najlepsze światło jest tuż przed zachodem słońca i tuż po zachodzie), co wcale jednak nie oznacza, że zdjęcia nie mogą zacząć się przed wschodem słońca… czy odbyć w nocy (np. centrum miasta), ale to wszystko zależy od pomysłu na sesję,  lokalizacji i… Waszych chęci.

Czy ma Pan jakąś określoną liczbę zdjęć na jednodniowe wesele?
Nie – ponieważ ilość zdjęć wykonanych podczas ślubu i wesela jest tak naprawdę zależna od Was i wszystkiego co się będzie działo w ten dzień, wiec trudno mi przewidzieć czy będzie to 250 czy 2250 zdjęć, staram się uwiecznić wszystko co ważne i ciekawe tego dnia 🙂

Rozumiem, że na płytce otrzymamy wszystkie wykonane podczas ślubu zdjęcia czy już po odrzuceniu tych nieudanych?
Zawartość płyty:  wszystkie udane fotografie z reportażu ślubnego oraz pleneru, zdjęć nieudanych nie daję…

Co to są pliki RAW?
Plik RAW jest to inaczej negatyw cyfrowy, z którego wywołuje się zdjęcia do formatu jpg. Stosowanie formatu RAW daje znacznie większe możliwości obróbki i poprawy zdjęcia w cyfrowej ciemni.

Ile płyt dostaniemy i co będą zawierać?
Dwie.
Pierwsza płyta, którą dostaniecie jest płytą z tzw przeglądówkami. Są to wszystkie udane zdjęcia, po wywołaniu z plików RAW. Spośród tych zdjęć wybieramy zdjęcia do albumu i pełnej obróbki cyfrowej. Na Wasze życzenie płyta ta może zostać zastąpiona kontem ftp lub prywatną galerią www.
Druga płyta jest już płytą finalną zawierającą gotowe pliki. Zawiera zdjęcia z pierwszej płyty w dużej rozdzielczości oraz zdjęcia po pełnej obróbce cyfrowej w małej i dużej rozdzielczości.
Zdjęcia w małej rozdzielczości są przeznaczone do przeglądania na ekranie oraz na potrzeby szeroko rozumianego internetu. Zdjęcia w dużej rozdzielczości przeznaczone są do samodzielnego wydruku lub wywołania w minilabie w wielkości 300ppi do formatu 15x21cm lub 21×30 cm. Wszystkie zdjęcia w formacie jpg i przestrzeni barwnej sRGB.

Jak wyglądać będą nasze zdjęcia po obróbce?
Proszę spojrzeć na poniższe zdjęcie w “trzech wersjach”:
wersja A – plik “prosto z puszki”
wersja B – plik wywołany dla płyty z przeglądówkami
wersja C – plik po pełnej obróbce cyfrowej
Myślę, że każdy widzi różnicę….

Kto wybiera zdjęcia do albumu?
Zdjęcia do albumu mogą wybierać wszyscy 🙂 czyli: Wy, Wy i ja lub tylko ja, decyzja należy do Was.

Ile zdjęć możemy wybrać do albumu?
Przy każdym pakiecie jest określona liczba fotografii poddanych pełnej obróbce cyfrowej – to jest liczba maksymalna, minimum to liczba stron w albumie pomniejszona o trzy. Ostateczna liczba zależy od kompozycji samego albumu, stąd zawsze proszę o wskazanie grupy zdjęć, które “muszą być” i parę zdjęć które mogą być ale “nie muszą”

Ile w sumie dostaniemy zdjęć po pełnej obróbce cyfrowej?
Przy każdym pakiecie jest określona minimalna liczba fotografii poddanych pełnej obróbce cyfrowej. Jeżeli nie będziecie mieć nic przeciwko publikacji materiału z Waszego ślubu na moim blogu, dodatkowo otrzymacie jeszcze zdjęcia z tej publikacji czyli w sumie: ilość w pakiecie + ~50-200 zdjęć z blogu.

Czy może Pan wysłać pocztą album do nas?
Tak, na Wasze życzenie albumy mogę wysłać.